AKREDİTASYONLAR
  Akreditasyon Tarihcesi
  TÜRKAK Turkiye
  TÜRKAK Akreditasyon Detayı
TÜRKAK Akreditasyon Sertifikası
  TÜRKAK Kalite Akreditasyon Kapsamı
  TÜRKAK Çevre Akreditasyon Kapsamı
  TÜRKAK Gıda Akreditasyon Kapsamı
   
 
 
 
 
 
  DAKKS AKREDİTASYONU // ALMANYA    
  FQC/First Quality Certification, 2008 yılı içerisinde TGA-Trägergemeinschaft für Akkreditierung German Association for Accreditation GmbH (Alman Akreditasyon Kurumu)na Kalite ve Çevre Yönetim Sistemleri için Akreditasyon başvurusunda bulunmuştur.

FQC/First Quality Certification, aynı zamanda Akreditasyon Kurumu ya da Kurumlarının istediği şartlara uyarak standartları doğru olarak uygulayacağını her zaman aynı kararlılıkla taahhüt etmektedir.Ekim 2008 ayı içerisinde TGA tarafından ISO/IEC 17021 standardına göre ortak denetim (joint) gerçekleştirilmiştir.

Denetim
neticesinde FQC/First Quality Certification TGA tarafından akredite olmaya hak kazanmıştır.TGA Akreditasyon numaralarımız Kalite Yönetim sistemi için TG-ZM-13-0800, Çevre Yönetim sistemi de, TG-ZM-13-08-60 olarak belirlenmiştir.

Yapılan denetimler neticesinde TGA dan geniş sektörel EA Kodu kapsamı alınmıştır. Kalite Yönetim sistemi için TG-ZM-13-08-00, Çevre Yönetim sistemi de, TG-ZM-13-08-60 olarak belirlenmiştir.

Yapılan denetimler neticesinde TGA dan sektörel EA Kodu kapsamlar,TGA dan ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi için toplamda 32 adet, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi için toplamda 32 adettir.

FQC/First Quality Certification, kuruluşunun bir diğer başarısı da, TURKAK ve TGA Akreditasyonlarının çapraz listede, toplamdaISO 9001:2008 ve ISO 14001:2004 standartlarından 37'şer sektörel EA kodunda akredite belgelendirme yapabilmektedir.

(EA 11  Nükleer yakıt ve EA 21 Uzay araştırmaları sektörleri hariç)FQC/First Quality Certification, kuruluşunun bu başarısı Türkiye'de özelsektördeki belgelendirme kuruluşları arasında bir ilki başarmasıdır.

Bu başarı sektörümüzde yıllardır elde ettiğimiz tecrübenin bir ölçüsüdür.FQC/First
Quality Certification, kuruluşu yeni kurulmuş olmasına rağmen ilk defada hem TURKAK tan, hem de TGA dan genelde 37 şer sektörel EA kodunda akredite olan ilk ve tek %100
yerli sermayeli, %100
Türk kuruluşu olarak sektöründeki yerini almıştır.
 
       
       
  Genel Müdür    
  FQC/First Quality Certification    
  İstanbul, Türkiye, Kasım 2010